Piknik Hanami

Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym spotkaniu!

Poznaj wspaniały Piknik Hanami, który propaguje kulturę i język azjatycki!

Hanami 2020

26 kwietnia 2020, niedziela, godz. 10:00
Park Agrykola, Warszawa

2020年度「花見」
4月26日(日)、ごぜん10時~
アグリコラ公園、ワルシャワ

Z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Hanami w Warszawie, wprowadzamy w tym roku dwie ważne zmiany. Pierwsza zmiana to zmiana formalna - Ewa Strebeyko, pomysłodawczyni Festiwalu Hanami i jego organizatorka od 2010 roku najpierw z ramienia szkoły Sakura, potem jako szkoła RakuGaku, połączyła w tym roku siły z trzema znawczyniami kultury japońskiej, p. Riną Papadopulu, p. Kingą Owczarską i p. Katarzyną Górską i razem założyły Fundację Ikigai, której celem statutowym jest organizacja wydarzeń i festiwali promujących kulturę japońską w Polsce - w tym przede wszystkim organizacja Hanami.

Druga zmiana dotyczy lokalizacji. Ponieważ Master Plan Pole Mokotowskie uniemożliwia organizację imprez na Polu Mokotowskim a dodatkowo park ten będzie planowo w latach 2020-2021 przechodził rewitalizację, przenosimy Festiwal Hanami w bardziej przyjazne miejsce - do Parku Agrykola. W tym roku, w niedzielę 26 kwietnia, zapraszamy Państwa na taras u podnóża schodów do Zamku Ujazdowskiego, między Trasą Łazienkowską a ulicą Agrykola. Rośnie tam 10 szt. japońskich wiśni sakura, trzymamy kciuki, żeby podczas Festiwalu Hanami drzewka te przepięknie nam kwitły!

Wracamy w tym roku do festiwalowej formuły Hanami - przygotujemy dla Państwa stoiska wystawców, warsztaty, sklepiki no i oczywiście bogaty program atrakcji na festiwalowej scenie. Zapraszamy serdecznie!

Organizator Hanami 2020

Dowiedz się więcej: Fundacja Ikigai

Organizator:
- Szkoła Języków Orientalnych RakuGaku

Patroni Honorowi:
- Ambasada Japonii w Polsce
- Muzeum Azji i Pacyfiku
- Muzeum Manggha w Krakowie

Sponsorzy:
- Akademickie Liceum Ogólnokształcące
przy PJATK w Warszawie
- Ajinomoto Poland sp. z o.o.

Wystawcy i artyści:
- Ars. Galeria - Ceramika
- Biuro Turystyki ORION
- CHOYA
- Grzegorz Adaszewski
- Gundam Polska
- Inugami Kimono
- Izumi Sushi
- Julia Bernard

Archiwalne spotkania

Zobacz relację z poprzednich edycji naszych spotkań