Piknik Hanami

Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym spotkaniu!

Chodźcie z nami na Hanami - jedyny taki plenerowy festiwal kultury japońskiej w Polsce!

Hanami 2020

26 kwietnia 2020, niedziela, godz. 10:00
Park Agrykola, Warszawa

Z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Hanami w Warszawie, wprowadzamy w tym roku dwie ważne zmiany. Pierwsza zmiana to zmiana formalna - Ewa Strebeyko, pomysłodawczyni Festiwalu Hanami i jego organizatorka od 2010 roku najpierw z ramienia szkoły Sakura, potem jako szkoła RakuGaku, połączyła w tym roku siły z trzema znawczyniami kultury japońskiej, p. Riną Papadopulu, p. Kingą Owczarską i p. Katarzyną Górską i razem założyły Fundację Ikigai, której celem statutowym jest organizacja wydarzeń i festiwali promujących kulturę japońską w Polsce - w tym przede wszystkim organizacja Hanami.

Druga zmiana dotyczy lokalizacji. Ponieważ Master Plan Pole Mokotowskie uniemożliwia organizację imprez na Polu Mokotowskim a dodatkowo park ten będzie planowo w latach 2020-2022 przechodził rewitalizację, przenosimy Festiwal Hanami w bardziej przyjazne miejsce - do Parku Agrykola. Zapraszamy Państwa na taras u podnóża schodów do Zamku Ujazdowskiego, między Trasą Łazienkowską a ulicą Agrykola. Rośnie tam 10 szt. japońskich wiśni sakura.

Z powodu pandemii koronawirusa w 2020 roku obostrzenia sanitarne nie pozwoliły nam na zorganizowanie Festiwalu Hanami 2020.

Organizator Hanami 2020

Fundacja Ikigai

Organizator:
- Fundacja Ikigai