Piknik Hanami

Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym spotkaniu!

Chodźcie z nami na Hanami - jedyny taki plenerowy festiwal kultury japońskiej w Polsce!

Hanami 2019

4 maja 2019, sobota, godz. 11:00,
Sakura Park, Warszawa, Pole Mokotowskie

Po dwóch edycjach Festiwalu Hanami - w latach 2017 i 2018 - które nie mogły być zorganizowane pod sakurami na Polu Mokotowskim ze względu na przepisy miejskie dotyczące organizacji imprez plenerowych w tej lokalizacji, postanowiliśmy za wszelką cenę wrócić po sakury. Festiwal Hanami od początku swojego istnienia zawsze nierozerwalnie związany był zarówno terminem jak i lokalizacją z kwitnącymi wiśniami sakura i organizatorka gotowa była w 2019 poświęcić dla idei Hanami nawet festiwalową formułę wydarzenia.

Z tego względu edycja 2019 miała w założeniu nie być zorganizowanym festiwalem plenerowym, tylko piknikowym, oddolnym, pospolitym ruszeniem. Zapraszaliśmy w tym roku wszystkich miłośników japońskiej kultury do piknikowania pod kwitnącymi sakurami na Polu Mokotowskim, fotografowania kwitnących wiśni i szerzenia w mediach społecznościowych naszych wspólnych wspomnień ze świętowania kwitnienia sakur w Warszawie.

Prowadzona była wówczas internetowa akcja na serwisie Instagram zachęcająca do umieszczania w sieci zdjęć spod sakur na Polu Mokotowskim (wyniki dostępne pod hashtagami #hanami2019 i #hanamirakugaku), rozdawaliśmy też w dniu 4.05.2019 na Polu Mokotowskim, pod sakurami, wachlarze z logiem Hanami 2019, pierwszym 150 osobom, które pomogły nam rozpropagować Hanami 2019 w sieci.

Timelapse na IG: https://www.instagram.com/p/BxFOIybH5NC

Organizator Hanami 2019

Dowiedz się więcej: Szkoła Języków Orientalnych RakuGaku

Organizator:
Szkoła Języków Orientalnych RakuGaku