Warsztaty Washi Tamago 和紙卵

Japończycy o Wielkanocy wiedzą niewiele, ale wiedzą, że zdobimy z okazji tego święta tzw. "easter eggs" (イースターエッグ). I oczywiście znaleźli już sposób, jak tę kreatywną wiosenną zabawę przyprawić odpowiednią dawką japońskiej estetyki. Zapraszamy na wyjątkowe przedwielkanocne warsztaty pisanek zdobionych na japońsko, papierem "washi"!

Na warsztatach w RakuGaku każdy z uczestników będzie miał możliwość ozdobienia swojej własnej wydmuszki pięknym oryginalnym papierem japońskim (tzw. "washi") i zalakierowania jej, co utrwali rękodzieło i nada mu wieloletnią trwałość (serio, niektórzy mają w domach takie "washi tamago" od kilkunastu lat - kolory nie blakną, a lakier uodparnia na stłuczenia i zarysowania). Własnoręcznie wykonane washi tamago oczywiście uczestnicy otrzymają do domu.

Data i miejsce:
Przewidujemy w tym roku dwie edycje warsztatów:
11 marca, sobota, godz. 14:00-17:00,
25 marca, sobota, godz. 14:00-17:00,

RakuGaku, ul. Jaworzyńska 11 lok. 7 (przy metrze Politechnika)

Prowadząca:
Rina Papadopulu (Kirin Kirie)

Zapisy i warunki uczestnictwa:
1) zgłaszamy się na warsztaty wysyłając MAIL na adres KONTAKT@RAKUGAKU.PL, w mailu podajemy imię i nazwisko oraz numer telefonu uczestnika
4) przychodzimy na warsztaty
5) płacimy na miejscu 80 zł gotówką (serdecznie prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty)
6) cieszymy się 3h zabawą i zabieramy własnoręcznie zrobione washi tamago do domu
7) jeśli to mało, za dopłatą w wysokości 50 zł, dostajemy gotowy zestaw (wydmuszkę, wycięty szablon z papieru washi, klej ryżowy japoński, lakier) do zrobienia sobie drugiej wydmuszki!

Powyższe informacje są również opublikowane na stronie: https://www.facebook.com/events/737350581160218/737350591160217

Zobacz koniecznie pozostałe wpisy

Widzieliście już śnieg w tym roku? 😉 To znak, że nadchodzi kolejna odsłona naszej cyklicznej imprezy świątecznej, czyli Xmas Party 2023!