Warsztaty Kiri-e 21.05.2022

Kiri-e (切り絵) to po japońsku "wycięty obraz" i faktycznie oznacza po prostu wycinankę. Ale na tym prostota się kończy, ponieważ kiri-e są niezwykle szczegółowe, dokładne, wręcz ażurowe i z tego powodu ich wykonanie często wymaga wielu godzin żmudnej pracy wyjątkowo ostrym nożykiem do papieru. Nasze warsztaty poprowadzi Rina Papadopulu, znawczyni wielu aspektów kultury japońskiej (m.in. kimon, sztuki kitsuke, ceremonii herbacianej, japońskich słodyczy wagashi i in.) oraz twórczyni Kirin Kirie.
Organizatorzy zapewniają dla wszystkich uczestników niezbędne narzędzia, czyli nożyki, papier, podkładki, wzory i instruktaże, nie musicie Państwo niczego ze sobą przynosić.

-> Udostępniamy 7 miejsc na warsztaty.
-> Udział w warsztatach kosztuje 60 zł od osoby, płatne gotówką na miejscu przed rozpoczęciem warsztatu.
-> Lektorzy i studenci RakuGaku mogą wziąć udział za połowę ceny, czyli za 30 zł.
-> Aby zapisać się na warsztaty należy wysłać mail ze zgłoszeniem na adres kontakt@rakugaku.pl. W trakcie potwierdzania zapisu będziemy prosili o podanie numeru telefonu kontaktowego oraz o informację, czy byliście już Państwo wcześniej na warsztatach p. Papadopulu. Dla osób, które miały już do czynienia z podstawami kiri-e przygotujemy trudniejsze wzory. :)
-> W razie konieczności rezygnacji z warsztatu prosimy o informację mailową (kontakt@rakugaku.pl) lub telefonicznie pod numerem 600-437-362
-> Zastrzegamy sobie prawo do odmowy uczestnictwa w warsztatach dzieciom, dla których posługiwanie się ostrym narzędziem byłoby zagrożeniem zdrowia i życia. Zalecany wiek dziecka, od którego z reguły dzieci nie mają już problemu z udziałem w warsztatach kiri-e to 12 lat.

Warsztaty odbędą się w siedzibie szkoły RakuGaku na ul. Jaworzyńskiej 11/7 (przy metrze Politechnika) 21 maja 2022, w sobotę i potrwają około 2,5h (14:00-16:30).

Zobacz koniecznie pozostałe wpisy

Ilość miejsc
12

W nowym roku 2023 nie zwlekamy z zaproszeniem Was na pierwsze warsztaty kulturowe!

W najbliższą sobotę, 21 stycznia, zaprosimy do RakuGaku Grzegorza Adaszewskiego z Polskiego Związku Shogi. Grześka mieliście okazję poznać na stoisku RakuGaku na Hanami Festiwal Kultury Japońskiej, gdzie tłumaczył zainteresowanym zasady gry w shogi. Kto się wtedy nie załapał, będzie miał szansę teraz!

10 grudnia 2022 w godzinach 15:00-18:00 zapraszamy do naszej szkoły wszystkich naszych Kursantów, Przyjaciół, Lektorów na świąteczne spotkanie Xmas Party!