Kaidankai 2023

Zapraszamy wszystkich odważnych na spotkanie z japońskimi opowieściami o duchach, klątwach, zjawach i upiorach.

Kaidankai to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, łączące halloweenowy termin z japońską tradycją 百物語怪談会 czyli spotkań, podczas których opowiadano 99 przerażających historii o duchach, po każdej z nich gasząc jedną ze stu świec. Legenda głosi, że jeśli opowiedziano by wszystkie 100 historii i zgaszono ostatnią świecę, to historie te po kolei zaczęłyby dziać się naprawdę...

W RakuGaku, w sobotni wieczór 28 października, zapraszamy Was na:

16:00-17:00 - OBAKE CONTEST, czyli rewię mody i pokaz Waszych przebrań połączony z konkursem na najlepszy strój obake! Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o zgłoszenia do przyszłego czwartku (26.10). Przewidujemy nagrody!

17:00-17:45 - prelekcję, na której poznacie pochodzenie japońskich historii o duchach, japońskich nocnych spotkań z dreszczykiem – "kaidankai" – oraz dowiecie się co nieco o japońskiej demonologii.

17:45-19:00 - nasze autorskie Kaidankai, podczas którego będziemy opowiadali historie o duchach, klątwach i upiorach. Będą to zarówno tradycyjne japońskie opowieści, jak również współczesne „straszne historie” zaczerpnięte z literatury i z jeżących włos na głowie japońskich legend miejskich. A i od Was może usłyszymy jakieś historie niesamowite z polskiego, koreańskiego lub innego, ulubionego, podwórka? Po każdej historii będziemy gasili jedną świeczkę w sąsiednim pomieszczeniu i postaramy się nie zgasić ostatniej...

Kilka zasad Kaidankai:

1) Wstęp jest bezpłatny i nie jest objęty dodatkowymi limitami ani restrykcjami. Nasza szkoła to lokal mieszkalny w kamienicy, w salach pomieścimy maksymalnie około 30-40 osób, więc w przypadku sporego zainteresowania imprezą zastrzegamy sobie prawo do zamknięcia drzwi 😉 Osoby chcące zagwarantować sobie udział prosimy o zgłoszenie się na wydarzeniu, np przez napisanie komentarza o treści np. "ja na pewno będę, zajmijcie mi miejsce!".

2) Odradzamy udział małych dzieci i osób o słabych nerwach. Dzieci, które mimo to chciałyby przyjść, zapraszamy koniecznie z opiekunem.

3) Nie bierzemy odpowiedzialności za to, co niewytłumaczalnego może się wydarzyć w czasie Kaidankai i po nim. Podobno powrót z naszej imprezy bywa emocjonujący i towarzyszą mu dziwne zjawiska...

Szczegóły znajdziecie również na Facebooku! 
https://www.facebook.com/events/845251133716064

Zobacz koniecznie pozostałe wpisy

Widzieliście już śnieg w tym roku? 😉 To znak, że nadchodzi kolejna odsłona naszej cyklicznej imprezy świątecznej, czyli Xmas Party 2023!